Wrocławska ortodoncja – objawy bruksizmu jak go rozpoznać?

Według najnowszych badań, coraz większa ilość pacjentów skarżąca się na bóle szczęki i głowy cierpi na bruksizm, co to za choroba jak ją rozpoznać i gdzie rozpocząć leczenie? O tym przeczytacie w tym tekście!

Bruksizm to nic innego jak nieświadoma aktywność mięśni żwaczy. Popularnie tą dolegliwość nazywa się mimowolnym zgrzytaniem zębami.  Ciekawym faktem, jest to, że objawy zwykle występują podczas snu, dlatego prawie trzy czwarte osób cierpiących na to schorzenie nie jest świadomych swojej choroby. Bruksizm zaliczany jest do zaburzeń sennych i zwyrodnień stomatologicznych, dlatego cierpiąc na któryś z objawów należy bezzwłocznie udać się do ortodonty. Obecnie Wrocław, jest prężnym ośrodkiem w Polsce w którym prowadzi się badania dotyczące leczenia tej choroby.

Skutki bruksizmu, a leczenie u ortodonty – wrocławskie wnioski

Jako główne przyczyny bruksizmu podaje się zwykle stres, nadmierną wrażliwość oraz wady zgryzu. Pacjenci zwykle skarżą się na poranne bóle głowy i skroni, u większość z nich stwierdzone zostają ubytki w zębach powstałe na skutek przecierania zębiny. Dlatego tak ważne jest, żeby udać się na konsultację do ortodonty, ale nie wykluczone, że konieczna będzie także wizyta u psychologa. Pamiętajmy, jak ważne są coroczne przeglądy u lekarza ortodonty czy stomatologa, dzięki nim możemy zapobiec wielu schorzeniom.


Gabinety stomatologiczne TARABUŁA – ortodonta WrocławPon-Pt 08:00-20:00
Sob. 08:00-14:00
Kontakt: info@tarabula.com

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.